Coutinho transferohet në Bayern

Coutinho transferohet në Bayern

Philippe Coutinho do të veshë fanellën e Bayern Munich.

Coutinho do të transferohet në Bayern në formë huazimi me opsionin e blerjes në vitin 2020, por që deri më tani nuk është bërë i ditur çmimi.

Bayern Munich dhe Barcelona kanë arritur marrëveshje për huazimin e Philippe Coutinho me të drejtë blerje në fund të sezonit”, thuhej në njoftimin e skuadrës gjermane.

Bavarezët në këtë huazim, kanë përfshirë edhe një klauzolë, që parashikon transferimin e përhershëm në fund të sezonit.