Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Lazios me rezultat 2-1 në ndeshjen e dytë të 1/8 së Ligës së Kampionëve.

Muriqi luajti 55 minuta dhe shkaktoi një penallti, u notuan me 6.4, ku vetëm Lazzari dhe Pepe Reina ishin më dobët me 6.2

Lojtari më i mirë i ndeshjes doli të jetë Joshua Kimmich me 8.1.

Notat e lojtarëve të Bayern dhe Lazio.