Sonte me fillim nga ora 21:00 transmetohet Superkupa e Evropës mes gjigandit bavarez, Bayernit dhe ekipit spanjoll Sevilla.

Pas triumfit në Ligën e Kampionëve, Bayerni synon ta vazhdojë suksesin nën udhëheqjen e trajnerit gjerman Hansi Flick, në ballafaqim me Sevillan, ku kjo e fundit u zgjodh kampione e Europa Ligës për të 6 herë në histori.

“The Hard Tackle” raporton se këto mund të jenë formacionet e mundshme të të dy skuadrave për ndeshjes e sotme;

Bayern (4-2-3-1): Neuer; Pavard, Sule, Boateng, Davies; Kimmich, Goretzka; Gnabry, Muller, Sane; Lewandowski

Sevilla (4-3-3): Bono; Navas, Carlos, Kounde, Escudero; Rakitic, Fernando, Jordan; Suso, de Jong, Ocampos.