Bayern Munich ka fituar 8:2 ndaj Barcelonës, të premten në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Serinë e golave e hapi Thomas Muller, para se David Alaba të shënonte autogol për tu barazuar pas tre minutave.

Bayerni ktheu epërsinë kur Ivan Perisic shënoi për 1-2.

Më vonë Serge Gnabry realizoi një gol të bukur për 1-3, ndërsa Thomas Muller u përkujdes për 1-4.

Me epërsinë e tre golave të Bayernit përfunduan 45 minutat e para.

Barcelona e nisi mirë pjesën e dytë, kur Luis Suarez shënoi për të ngushtuar epërsinë në 2-4 dhe u mendua se katalunasit do të bëjnë një rikthim të madh.

Joshua Kimmich që shënoi golin e pestë.  Robert Lewandowski fillimisht dhe Philippe Coutinho me dy gola bënë që rezultati përfundimtar të jetë 2-8 në të mirë të Bayernit.