Bayern Munich do të kërkojë një përmbysje të rezultatin ndaj Paris – Saint – Germain pasi kjo është e nevojshme për të arritur në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

3-2 ishte rezultati i 90 minutave të para të zhvilluara javën e kaluar në stadiumin “Alianz Arena” në Gjermani në një ndeshje shumë të luftuar.

Bayerni me në krye trajneri Flick do të paraqitet në këtë ndeshje me shtatë mungesa shumë të rëndësishme. Lojtarët si Costa, Gnabry, Hoffman, Lewandowski, Roca, Sulem Tilman dhe Tolisso nuk do të jenë të gatshëm për këtë ndeshje.

Nga ana tjëtër, PSG do të paraqitet pa shërbimet e Bernat, Kurzava, Icardi dhe Marquinhos.

Ja formacionet zyrtare të ndeshjes e cila starton nga ora 21:00:

PSG: Navas, Dagna, Diallo, Gueye, Pereira, Kimpembe, Di Maria, Paredes, Draxler, Mbappe, Neymar.

Bayern: Neyer, Pavard, Kimich, Sane, Choupo-Moting, Boateng, Davies, Hernanndez, Muller, Alaba, Coman.