Bayern Munich ka rikthyer epërsinë ndaj Barcelonës.

Ishte një gabim në mbrojtjen e Barcelonës, ku Sergio Roberto humbi topin dhe Serge Gnabry asistoi bukur tek kroati Ivan Perisic i cili me një goditje të fortë shënoi për 2-1.

Kujtojmë se autorët e golava të para ishin Thomas Muller dhe David Alaba.