Kris Jenner ka shitur shtëpinë e saj të bukur në zonën Hidden Hills të Los Angeles për 11.3 milion £ (15 milion dollarë), vetëm tre vjet pasi ajo e bleu atë. Sipas Variety, ylli Keeping Up with the Kardashians ia shiti rezidencën në një marrëveshje jashtë tregut, me para të gatshme Katharina Harf, vajzës së  CEO të Coty Peter Harf, e cila fitoi markën e grimit të Kylie Jenner, Kylie Cosmetics në vitin 2019.

Vendimi i saj për të shitur pronën mund të vijë si befasi për disa; vajza e saj Kim Kardashian dhe dhëndri Kanye West jetojnë pikërisht nëpër rrugë me katër fëmijët e tyre, dhe Kris kishte regjistruar dizajnerë të brendshëm për të rinovuar shtëpinë pasi ajo u transferua për ta shndërruar atë në shtëpinë e saj të ëndrrave, përcjell portali rtv21.tv.

“Doja që shtëpia ime të ndjehej si një vend i shenjtë, i përkryer i qetë dhe paqësor,” i tha Kris Architectural Digest gjatë një turne shtëpie në vitin 2019.

Shtëpia është ndërtuar në vitin 2016 dhe përfshin 9,400 metra katrorë në një pronë 55,757 katrorë. Dhe ka gjithçka që mund të dëshirojë nëna e gjashtë  fëmijë nën një çati, duke përfshirë kuzhinën e gjerë, dhomën e familjes, teatrin e shtëpisë dhe pishinën të vendosur brenda bazave të mëdha, private.

Shikoni nëpër galeri për të parë shtëpinë e jashtëzakonshme para se të kryhej puna e rinovimit…

Kati i parë i shtëpisë së Kris ka një plan dysheme të hapur, me një zonë të gjerë dhome familjare që do të ishte ideale për të argëtuar familjen e saj në rritje. Dhoma është e mbushur me dritë natyrale falë hyrjes së madhe rrëshqitëse që hapet drejtpërdrejt në një tarracë dhe në kopsht.

Kris do të ketë qenë në gjendje të presë  në darka pmiqtë në dhomën e ngrënies, e cila ka një ekran verë në frigorifer dhe tryezë mermeri elegante në krye me shtrojë deri në tetë të ftuar. Dhoma është e ngjyrosur  në një ngjyrim të butë krem, me vazo ari dhe bronzi, llamba dhe ndriçim duke shtuar prekjet e përsosura dekorative.