Seriali “Peng i dashurisë” i cili transmetohet në ekranin e RTV21 po pëlqehet shumë nga publiku. Kryeprotagonistë me karaktere të paharrueshme dhe ngjarje mjaft interesante po e mbajnë zgjuar kureshtjen e shikuesve.

Në rolet kryesore janë Erkan Meriç, me rolin e “Omerit” dhe Hazal Subasi në rolin e ”Zehras”.  Dashuria e tyre e filluar në serial çiftin e përcolli edhe në jetën reale, mirëpo vitin e kalur çfiti deklaruan se i kanë dhanë fund lidhjes së tyre.

Medait rozë në Turqi, së fundmi kanë shkruar se dyshja e njohur janë bashkuar përsëri. Por, në lidhje me këtë ende nuk ka dalur asnjë reagim nga vetë aktorët.

Aktori 33 vjeçar dhe aktorja 24 vjeçare  ishin në lidhje 2-vjeçare. Më poshtë i gjeni disa fotografi të çiftit. /21Media