Belgjika e shkatërroi Qipron

Belgjika e shkatërroi Qipron

Belgjika sonte shënoi fitoren e 10-të në po kaq takime, në ndeshjet kualifikuese për Euro 2020.

Belgët e mposhtën sonte Qipron me rezultat të thellë 6-1 dhe kualifikohet si lideri i Grupit I me 30 pikë të arkëtuara.

Në këtë grup u kualifikua edhe Rusia me 24 pikë.

Në Grupin E janë kualifikuar Kroacia dhe Uellsi. Kurse, nga Grupi G janë kualifikuar Polonia dhe Austria.