Arti me baltë japoneze

Arti me baltë japoneze

Artistja, Alisa nga Rusia ka krijuar shumë bizhuteri nga argjla polimer, me një stil unik dhe të pa parë.

Ajo e pëlqen baltën japoneze pasi që sipas saj është idealja për të krijuar stoli të ndryshme.

Artistja ka filluar këtë profesion me lule pastaj edhe me bizhuteri të ndryshme duke punuar çdo detaj me duar, shkruan rtv21.tv.

Në parim, ajo krijon kafshë të ndryshme, zogj dhe gjëra të bukura./21Media