Benevento dhe Interi ballafaqohen sonte nga ora 18:00 në ndeshjen e radhës në Serie-A.

Interi i Antonio Contes pret që t’i arkëtojë tre pikë të reja pas fitores senzacionale ndaj Fiorentinës sezonin e kaluar me rezultat 4-3.

Këto janë përbërjet startuese të dy skuadrave:

BENEVENTO (4-3-2-1): 1 Montipò; May 11, 15 Glik, 5 Caldirola, 93 Barba; 29 Ionita, 28 Schiattarella, 14 Dabo; 19 Insigne, 17 Caprari; 21 Moncini.

INTER (3-4-1-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 11 Kolarov; 2 Hakimi, 5 Gagliardini, 22 Vidal, 15 Young; 12 Sensi; 9 Lukaku, 7 Sanchez.