Llapi vazhdon punën në afatin kalimtar, ku deri më tani ka pasur ardhje dhe largime. Sot me klubin kontratën e ka vazhduar mbrojtësi anësor, Benjamin Emini.

“Bashkëpunimin edhe për 1 vit me Llapin e ka vazhduar edhe mbrojtësi i krahut të djathtë, Benjamin Emini. Futbollisti që i ka qëndruar besnik Llapit më shumë se 10 vite do vijoj të jetë pjesë e rëndësishme e skuadrës edhe në edicionin e ri.”, ka shkruar klubi në facebook.

Benjamin Emini në edicionin që lamë pas ka zhvilluar 28 paraqitje (27 kampionat/1 kupë) duke kontribuar me 1 gol e 1 asistim në gjithsejt 2407 minuta të luajtura.

Klubi i Llapit i ka uruar suksese Benjaminit.