Belul Beqaj në RTV 21: Vuçiq ka bërë aranzhman me Thaçin dhe nuk e do Limajn si kryenegociator,kurse nuk do të ketë deklarime luftënxitëse dhe se  territori problem nuk është problem, por politikat e të dy shteteve

Belul Beqaj në RTV 21: Vuçiq ka bërë aranzhman me Thaçin dhe nuk e do Limajn si kryenegociator,kurse nuk do të ketë deklarime luftënxitëse dhe se  territori problem nuk është problem, por politikat e të dy shteteve

Për vizitën e presidentit të Serbisë në veri të Kosovës edhe vështrim analitik. Profesori universitar, doktori i shkencave politike Belul Beqaj mendon se vizita e Vuçiqit në Ujman përçon mesazh të qartë të qëllimit për korrigjim kufiri.

Politikologu Beqaj flet edhe për dështimin e takimit Thaçi – Vuçiq një ditë më parë në Bruksel si dhe komenton kundërshtimin e presidentit të Serbisë që Fatmir Limaj të jetë në krye të ekipit qeveritar të Kosovës në bisedimet me Serbinë. Bisedën e realizoi gazetarja e RTV 21  Valmira Hoti./21Media