Ish-presidenti i Milanit ka treguar se për kë do të bëjë tifo në finalen e Ligës së Kampionëve

Ish-presidenti i Milanit ka treguar se për kë do të bëjë tifo në finalen e Ligës së Kampionëve

Këtë të shtunë do të luhet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve mes Juventusit dhe Real Madridit. Në këtë duel Silvio Berlusconi do të jetë një tifoz i bardhezinjve. Ish-presidenti i Milani, ka treguar se në ndeshjet ndërkombëtare përkrahë gjithmonë skuadrat italiane dhe në këtë rast ai është tifoz i Juves.

“Gjithmonë kam përkrahur ekipet italiane në ndeshjet ndërkombëtare”, ka thënë Sivlio.

“Këtë parim do ta ndjek edhe të shtunën, kur ndërmjet vete luajnë Juventusi dhe Reali. Forca Juve”, ka thënë në fund ish-presidenti i Milanit.