Serbia ka nisur vaksinimin kundër koronavirusit. Vaksinën e e parë të kompanisë Pfizer në këtë vend e ka marrë Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq.

Procedura e vaksinimit u transmetua live në TV.

Ajo mori në Torlak, Instituti i Virologjisë, Vaksinave dhe Serumeve.

Serbia është vendi i parë në Ballkan që merr doza të vaksinës Pfizer./21Media