Xhensila përlotet

Xhensila përlotet

Bes Kallaku së bashku me bashkëshorten e tij, Xhensilën gjatë ditës kanë qëndruar afër personave të prekur nga tërmeti.

Artisti ka rrëmbyer vëmendje me një verpim të cilin e bëri. Në një video të publikuar në një faqe në Facebook Besi shihet duke i hequr nga këmbët atletet e veta dhe ia dhuron një burrit.

E prekur nga gjendja e tyre ka mbetur edhe Xhensila e cila gjatë takimit me të prekurit nga tërmeti është përlotur. Nga ky takim çfiti ka publikuar pamje të ndryshme.

“Në prani të dhimbjes me familjet e prekura nga tërmeti. Secili sipas mundësisë ti gjendet pranë kujt mundet e si të mundet”, ka shkruar Xhensila.

Rreth orës 04:00 të mëngjesit në ditën e djeshme, Shqipërinë e goditi tërmeti me magnitudë 6.3 shkallë të rihterit me epiqendër në Tiranë. Ky tërmet dridhi edhe Kosovën, me lëkundje që u dëgjuan edhe në vendet tjera si Maqedonia e Veriut, Serbia, Mali i Zi, Bosnje e Hercegovina, Kroacia, Bullgaria dhe Italia. Raportohen se deri tani kanë mbetur të vdekur 32 persona në Shqipëri nga ky tërmet. Në Shqipëri toka është lëkundur përsëri sot në ora 15:46.

Lekundjet kanë qenë më të fortat që pas dy tërmeteve të forta të ditës së martë. Konfirmohet se ai ishte me magnitudë 5.6 ballë dhe epiqender në detin Adriatik, 42 km larg nga Tirana. /21Media