Kastrioti nuk do t’ia dal të mbrojë trofeun e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll.

Skuadra nga Ferizaji është ndalur të shtunën në gjysmëfinale nga Besa Famgas.

Rezultati i ndeshjes në mes të Besa Famgas e Kastriotit ishte 31:20.

Besa Famgas të martën fitoi titullin e kampionit dhe tani synon edhe Kupën e Kosovës. /21Media