Këngëtarja u përgjigjet pyetjeve të adhuruesve

Këngëtarja u përgjigjet pyetjeve të adhuruesve

Mund të jetë e vështirë të besohet, por edhe superylli Beyoncé nuk është gjithmonë e sigurt në pamjen e saj.

Në një intervistë ku pyetjet i kanë bërë adhuruesit, për revistën Elle, Beyonce Knowles-Carter tha se të qenit nënë dhe plakja e kanë ndihmuar atë të pajtohet me trupin e saj në ndryshim.

Pasi kaloi një shtatzëni të vështirë me binjakët e saj Rumi dhe Sir, Beyonce tha se vitin 2019 ia kushtoi vetes, duke u kujdesur sidomos për shëndetin e saj duke bërë ushtrime, meditim dhe është përqendruar në një dietë të shëndetshme, shkruan rtv21.tv

Nëse dikush do të më thoshte 15 vjet më parë se trupi im do të kalonte në kaq shumë ndryshime dhe luhatje, dhe se do të ndihesha më femër dhe më e sigurt me kthesat e mia, nuk do t’i besoja“, tha këngëtarja.

Gjatë intervistës Beyonce foli edhe për ‘dhimbjet’ që i shkaktuan abortet.

Gjithashtu, ajo tregoi sesi arriti të merrte forcë sërish për t’i bërë ballë jetës dhe për t’u bërë e fortë për fëmijët e saj të tjerë.

Suksesi për mua tani ka një tjetër pamje. Mësova se dhimbja dhe humbjet janë një dhuratë. Abortet më mësuan që duhet të isha “mamaja” e vetes sime, pasi të isha mamaja e dikujt tjetër. Pastaj erdhi Blue dhe qëllimi im i jetës ndryshoi. Unë vdiqa dhe rilinda përsëri në marrëdhënien time dhe kërkesat ndaj vetes time u bënë akoma edhe më të forta. Është e vështirë për mua të kthehem pas. Të jem “numri një”, s’ishte më prioriteti im”, ka rrëfyer këngëtarja.

Tutje një adhuruese e këngëtares e pyeti se çfarë e streson atë, Beyonce u përgjigj: “Unë mendoj se gjëja më stresuese për mua është balancimi i punës dhe jetës. Të sigurohem se jam e pranishëm për fëmijët e mi – duke dërguar Blue në shkollë, duke marrë Rumi dhe Sir nga aktivitetet e tyre, duke i kushtuar kohë burrit tim, dhe të qenit në shtëpi në kohë për të darkuar me familjen time, të gjitha këto ndërsa drejtoni një kompani mund të jenë sfiduese. Mashtrimi i të gjithë atyre roleve mund të jetë stresues, por unë mendoj se kjo është jeta për çdo nënë që punon“.

Beyonce është e martuar me reperin Jay-Z. Çifti janë prindër të tre fëmijëve, Blue Ivy Carter, Rumi Carter  dhe Sir Carter.

Ndryshe, marka e saj “Ivy Park”, po e ndihmon Beyonce-in të bëjë histori si një nga gratë më të reja dhe gruaja e vetme afrikano-amerikane që zotëron 100% pronësi të një marke atletike./21Media