Liami, djali i dy emrave të njohur të skenës, Big Bastës dhe Vesa Lumës mbush sot katër vite jetë. Padyshim që këtë ditë prindërit u përkujdesën t’ia bëjnë edhe më të veçantë me urime të bukura.

Vesa ka publikuar disa fotografi të bukura me të, e një fotografi është realizuar pas ardhjes së Liamit në jetë.

“Momenti më i madh në jetë! Arritja më e madhe dhe arsyeja e jetës”, shkroi ajo krahas fotografisë.

Me fjalët më prekëse e uroi edhe i ati, Big Basta, i cili edhe njëherë ia dëshmoi atij se sa me fat është dhe sa e do atë.

“Si sot, date 29 maj 2016 ndodhi mrekullia me e madhe ne jeten time, erdhe ne jete ti. Nuk do e harroj kurre ate te qaren tende te holle dhe kur degjove zerin tim pushove. Kur te lava per here te pare sapo linde dhe te mbajta ne krahe. Ti qe me embelsine tende me fal cdo grimce jete dhe me ben me te forte per te sakrifikuar gjithcka vetem per ty. Ti qe dashuron plot pafajesi, nje zemer e bute qe sa here ti degjoj rrahjet kur ta vendos koken ne gjoks, me mbush me fryme dhe gjak. Te uron babi cdo te mire ne kete bote! Qofsh i lumtur e i shendetshem edhe per 1000 vite te tjera! @vesaluma te falenderoj qe ma bere kete mrekulli! Te dua pafundesisht, aq sa yje ka ne univers!”, ka shkruar Big Basta./21Media

View this post on Instagram

Si sot, date 29 maj 2016 ndodhi mrekullia me e madhe ne jeten time, erdhe ne jete ti. Nuk do e harroj kurre ate te qaren tende te holle dhe kur degjove zerin tim pushove. Kur te lava per here te pare sapo linde dhe te mbajta ne krahe. Ti qe me embelsine tende me fal cdo grimce jete dhe me ben me te forte per te sakrifikuar gjithcka vetem per ty. Ti qe dashuron plot pafajesi, nje zemer e bute qe sa here ti degjoj rrahjet kur ta vendos koken ne gjoks, me mbush me fryme dhe gjak. Te uron babi cdo te mire ne kete bote! Qofsh i lumtur e i shendetshem edhe per 1000 vite te tjera! @vesaluma te falenderoj qe ma bere kete mrekulli! Te dua pafundesisht, aq sa yje ka ne univers! ❤️

A post shared by HipHop producer, Lyric Writer (@bigbastaofficial) on