Finalja e Superkupës së Spanjës do të luhet mes Barcelonës dhe Athletic Bilbaos. Skuadra baske eliminoi Realin e Madridit në gjysmëfinalen e zhvilluar në “Rosaleda” të Malagas me rezutatit 1-2. Një goditje e fortë për skuadrën e drejtuar nga Zinedine Zidane, që humb mundësinë për të fituar trofenë e parë sezonal në Spanjë.

Finalja e madhe e Superkupës së Spanjës mes Barcelonës dhe Bilbaos do të zhvillohet të dielën, në orën 20:00.