Biden: Një zgjidhje me njohje të ndërsjellë çon përpara aspiratat e tyre për BE.-Grenell e akuzoi Bidenin se po e politizon procesin e bisedimeve mes dy vendeve

Biden: Një zgjidhje me njohje të ndërsjellë çon përpara aspiratat e tyre për BE.-Grenell e akuzoi Bidenin se po e politizon procesin e bisedimeve mes dy vendeve

Nën hijen e koronavirusit mbeti edhe ecuria e dialogut Kosovë – Serbi. Por, ky zhvillim u komentua edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.   Ish-zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden deklaroi se zgjidhja me njohje të ndërsjellë do të çonte përpara aspiratat e tyre për anëtarësim në BE dhe institucionet ndërkombëtare.I dërguari i presidentit Tramp në bisedimet Kosovë – Serbi Grenell e akuzoi se po e politizon këtë proces të bisedimeve./21Media