Vdes artisti i mirënjohur shqiptar

Vdes artisti i mirënjohur shqiptar

Në moshën 38-vjeçare ka vdekur violinisti i mirënjohur shqiptar, Eroll Dogani. Lajmi për vdekjen e tij ka prekur emra të shumtë nga sfera e muzikës dhe jo vetëm.

Humbja e tij preku edhe këngëtarin e mirënjohur shqiptar, Blero Muharremi, i cili solli një fotografi të tij dhe shkroi disa fjalë për të, transmeton rtv21.tv

“U presh në paqe miku im Eroll Dogani”, shkroi ai.

Vdekja e tij është një humbje e madhe për botën e artit./21Media