Sot feston datëlindjen Afrona Dika, bashkëshortja e këngëtarit Blero Muharremi.

Ky i fundit në këtë ditë të veçantë zgjodhi fjalët më të bukura për të shprehur dashurinë dhe respektin që ka ndaj saj.

Dashuri, krenari dhe plotë fat jam përmbushun nga ty gruja jem. Ti je njeri ma i mirë që unë e kam njohur naj herë, ti je e përmbushun me edukatë dhe dashni familjare. Jam njeri ma me fat që kam pas me të taku, lutem çdo ditë që të mbetet ashtu babyLove. Urime ditëlindja frymëmarrja ime“, ka shkruar Blero krasas fotografisë së Afronës.

Blero dhe Afrona e kanë kurorëzuar me martesë lidhjen e tyre disavjeçare në muajin shtator të vitit 2019./21Media