Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, sot feston datëlindjen e saj të 25-të.

Krahas shumë urimeve dhe dhuratave që ajo mori sot në këtë ditë të veçantë, nuk mungoi as urimi i blogeres italiane Chiara Ferragni, e cila e ka uruar Duan në shqip.

U bëfsh 100 vjeçe zemër“, ka shkruar ndër të tjera Chiara.

Dua po e tregon çdo ditë e më shumë, se është ambasadorja më e devotshme e shqiptarëve dhe gjuhës shqipe në botë.

 

View this post on Instagram

 

Happiest birthday to this angel girl @dualipa 👼🏼 Hope to see you soon 💖 U befsh 100 vjece zemer 🙏🏻

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni) on

Kujtojmë se ditë më parë artistja shqiptare publikoi projekin e saj më të ri muzikor të titulluar “Levitating”, në bashkëpunim me Madonna-n dhe Missy Elliott./21Media