Janë bërë rreth 8 vjet që kur Alban Mehmeti dhe partnerja e tij Fjolla Svirca kurorëzuan lidhjen e tyre me martesë.

Çifti janë prindër të dy djemëve, Lurnit dhe Troit, shkruan rtv21.tv

Së fundmi këngëtari i njohur i muzikës popullore ka ndarë me adhuruesit e tij një fotografi përkrah Fjollës dhe djemëve me mbishkrimin, bota ime.

Ndryshe, këngët më të njohura të Albanit janë “Aman”, “Ti më çmend”, “Më mungon”, “Nëse ti ma fal”, e shumë të tjera./21Media