Bournemouth-Chelsea, formacionet zyrtare

Pas disfatës së papritur nga Nottinghamit, Chelsea kërkon që të kthehet te fitorja menjëherë pas pushimit për shkak të ndeshjeve ndërkjombëtare në ballafaqimin me Bournemouthin.

Skuadra e Pochettinos nuk e ka nisur mirë edicionin e ri të Premier Ligës, duke regjistruar vetëm një fitore në katër ndeshjet e zhvilluara, kundrejt dy humbjeve dhe një barazimit.

Nga ana tjetër, rivali i tyre i sotëm edhe më tutje nuk e ka shijuar fitoren pasi ka dy barazime dhe dy humbje.

Ndeshja zhvillohet nga ora 15:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Bournemouthi: Neto, Aarons, Zabarnyi, Kellyz, Kerkez, Cook, Christie, Philip, Dango, Solanke, Tavernier.

Chelsea: Sanchez, Gusto, Silva, Disasi, Colwill, Fernadez, Gallagher, Ugochukwu, Mudryk, Sterling, Jackson

Back to top button