Artistët e njohur, Brad Pitt dhe Angelina Jolie tani janë shumë afër njëri-tjetrit. Kjo pasi që shtëpitë e tyre në Los Angelos janë vetëm pesë minuta larg nga njëra-tjetra.

Pasi të kyçen në betejën më kontestuese të divorcit në Hollywood, Brad Pitt dhe Angelina Jolie duket se më në fund do të jenë në të njëjtën vend, pasi rritin gjashtë fëmijët e tyre në Los Angeles.

Fotografitë ekskluzive ajrore të marra nga “DailyMail” tregojnë se Brad, 56, dhe Angelina, 44 vjeç, kanë marr një qasje dukshëm të ngjashme kur bëhet fjalë për zakonet e tyre argëtuese në shtëpi, transmeton rtv21.tv.

Raportohet se dyshja janë duke u bërë shumë më mirë pasi ranë dakord për një grup të ri për fëmijët e tyre, Maddox, 18, Pax, 16, Zahara, 15, Shiloh, 14 vjeç dhe binjakët Vivienne dhe Knox, 11.

Siç tregohet në imazhet e mëparshme, rezidenca prej 24 milionë dollarëshe e Angelina Jolie kishte një kopsht shumë të zhveshur. Karakteristikat e reja në fotografitë ajrore duket se tregojnë një ndryshim të rëndësishëm në stilin e saj të prindërimit, ka ardhur një argëtim shumë më i bukur me një trampolinë, fushë basketbolli dhe lodra e pishinë.

Fëmijët duket se kanë hapësirë të veçantë rreth zonës së pishinës dhe sallë pritjeje argëtuese të diellit në format e një fetë shalqiri, plus një kaktus të veshur me nuanca të verdha dhe një lodër retro kasetë.

Në periudhën pesëvjeçare të hendekut që pasoi ndarjen e tyre fillestare, dyshja e nxori atë në gjykatë mbi kujdestarinë dhe aranzhimet financiare, duke argumentuar se ai do të siguronte më shumë fonde të mjaftueshme, por Angelina duke kërkuar një pjesë më të madhe të pasurisë së tij 300 milionë dollarë.

Beteja e hidhur e kujdestarisë dihet gjithashtu se nuk buroi në asnjë pjesë të vogël nga dëshira e aktores për të shpërngulur fëmijët jashtë vendit.

Brad kundërshtoi të merrte fëmijët jashtë vendit përmes ekipit të tij juridik.

Në nëntor të vitit të kaluar Angelina pranoi “Unë do të doja të jetoj jashtë vendit dhe do ta bëj këtë menjëherë pasi fëmijët e mi janë 18 vjeç”. “Tani për tani, unë duhet të jetoj atje ku babai i tyre zgjodhi të jetojë”

Fotografitë e ajrit të sapo marra nga DailyMail.com tregojnë se ai së fundmi ka instaluar një grup prej katër lëkundjeve që nuk janë parë më parë në pronë.

Kompleksi veçonte një park patinazhi, një rrëshqitje të verdhë nga një shtëpi me pemë dhe një trampolinë nën tokë./21Media