Princi William dhe Princi Harry u rritën në Pallatin Kensington me nënën e tyre të ndjerë Princesha Diana dhe babanë Prince Charles, dhe çerdhja e tyre ishte një gjë e ëndrrave. Djemtë ishin me fat sa kishin gjithë katin e parë të shtëpisë së familjes, të plotë me një dhomë gjumi secila dhe një sallë pritjeje të veçantë.

Sa i përket mobiljeve, Princi William dhe Harry kishin secilën karrige lëkundëse. E Williamit s kishte një trup të bardhë me një bazë të kuqe, dhe e Harryt  një trup të zi të zbukuruar me lule të kuqe dhe jeshile. Një kolltuk i kuq ishte pozicionuar në cepin e dhomës, me jastëk me lule jeshile, dhe duket sikur kishte një dërrasë të kuqe për djemtë që të luanin në këndin tjetër.

Princesha Diana kishte dekoruar muret me një pikturë të bërë nga djemtë, dhe dy pllaka të cilat duken sikur ishin dekoruar edhe nga William dhe Harry.

Dera e parë pas Diana dhe Harry i hodhi një sy në një nga dhomat e gjumit të djemve, duke shfaqur letër-muri me model blu dhe të bardhë.

Familja mori apartamentet 8 dhe 9 brenda Pallatit Kensington pasi Princesha Diana u martua me Princin Charles në moshën 20 vjeç. Pjesa tjetër e shtëpisë së tyre u kurua nga stilisti i njohur i brendshëm Dudley Poplak./21Media