Dhjetë javë pas imponimit të bllokimit për shkak të pandemisë së koronavirusit, Italia po rihap dyqanet, restorantet dhe floktarët dhe do të rinisë shërbimet e kishave.

Kjo shënon fazën tjetër të rimëkëmbjes së vendit.

Derisa rastet kanë rënë, në disa hotele janë vendosur njerëz me virus që duhet të izolohen për të ndaluar më tej përhapjen./21Media

Për të parë videon kliko këtu