Ajo mund të pretendojë se është akoma Xheni nga Blloku, por Jennifer Lopez ka dëshmuar me punën e saj ka arritur milionat.

51-vjeçarja dhe i fejuari i saj Alex Rodriguez raportohet se i kanë vërë syrin një pasurie të patundshme prej 30.4  milonë euro (40 milionë dollarë)  e vendosur në ishullin Star të Miami-it, dhe detajet e shtëpisë së tyre të re do t’ju “​​luajnë nga mendja”, përcjell portali rtv21.tv

Sipas TMZ, prona e është më shumë si një vendpushim, i vendosur brenda enklavës private për manjatë të biznesit dhe të famshëm përfshirë Gloria Estefan, Shaquille O’Neal dhe madje ish-të dashurin e Jennifer-it, Sean Combs.

Rezidenca ka dhjetë dhoma gjumi, 12 banjo dhe një pishinë të lidhur me pemë, e cila do të jetë ideale për Jennifer, Alex dhe fëmijët e tyre Max, Emme, Natasha dhe Ella, nga marrëdhëniet e mëparshme.

Prona nuk është larg nga shtëpia e Jennifer dhe Alex në Coral Gables, kështu që është e paqartë nëse ata planifikojnë të zhvendosen ose thjesht e kanë blerë atë si një investim. Familja ka qenë gjatë izolimit nga pandemia e koronavirusit ka qëndruar  në shtëpinë e tyre në Miami   blerë nga Alex në vitin 2013./21Media