Justin Bieber dhe gruaja e tij Hailey kanë shtuar pasuritë e patundshme me një rezidencë mahnitëse të re në Los Angeles.

Ylli i popit 26 vjeçar dhe modelja 23 vjeçare siguruan për 25.8 milionë dollarë për shtëpinë e tyre të re, të vendosur në komunitetin ekskluziv të mbyllur në Beverly Park.

Shtëpia e re do t’i vendosë Biebers  në afërsi të të famshmëve nga Magic Johnson, Eddie Murphy, Sylvester Stallone, Sofia Vergara dhe Denzel Washington, përcjell portali rtv21.tv

Shtëpia ishte ndërtuar në vitet 1980 dhe më parë u shit në 2015 për 16.5 milionë dollarë, sipas Variety.

Pronari më i fundit nisi një projekt rimodelimi prej shumë milionë dollarësh përpara se të shiste për gati 10 milionë dollarë më shumë sesa pagoi.

Rezidenca fillimisht u tërhoq nga tregu pasi çmimi i saj astronomik prej 42 milionë dollarë u tregua shumë i lartë për të gjetur një blerës.

Vizitorët në rezidencë do të trajtohen me pamje elegante të hollit, me dysheme të bardha dhe shkallë të lakuara që çojnë në katin e dytë.

Kuzhina  plotësisht të pajisur është e zbukuruar në pajisje  prej çeliku ka shumë furnizime për Justin dhe Hailey për të provuar që ta bëjnë vet ndonjë specialitet.

Shtëpia gjithashtu përmban një bibliotekë të rezervuar me shije për ruajtjen e librave ose albumeve të tyre.

Terrenet shfaqin një pishinë të madhe noti me skaje të pafund dhe hapësirë ​​të mjaftueshme të hapur për të vendosur një ndeshje futbolli ose një koncert në oborrin e shtëpisë.

Justin dhe Hailey mund të luajnë një lojë tenisi në oborrin e shtëpisë së tyre.

Ata do të zgjohen nga një dhomë gjum me një pamje mahnitëse të maleve përreth.

Dhoma përmban dyer të gjata xhami që hapen mbi një ballkon, dhe suita gjithashtu përmban dhomën e vet të ditës.

Banjo  është e përqendruar rreth një vaske të modës së vjetër dhe përfshin një llambadar mbi të, si dhe një dritare me një pamje tjetër nga fshati.

Para blerjes së shtëpisë së tyre të re, Justin dhe Hailey kishin jetuar në një rezidencë të Beverly Hills të blerë në mars të vitit të kaluar./21Media