Stili luan një rol kryesor në shoqërinë tonë. Ajo që veshim duket se përcakton se kush jemi dhe çfarë duam. Mund të shkaktojë reagime të ndryshme, qoftë mahnitëse, qoftë frikë, qoftë edhe zemërim, në varësi të asaj që veshim, transmeton rtv21.tv.

Njihuni me James Maina Mwangi, një burrë nga Kenia i cili u bë i njohur për sensin e tij unik të stilit. Burri ka qindra veshje me ngjyra të ndritshme që i vesh çdo ditë, duke mbuluar në mënyrë efektive të gjithë paletën e ngjyrave. Çdo gjë nga kostumet e tij, kapelet dhe lidhjet me rastet e telefonit dhe aksesorët e tjerë janë të koordinuara me ngjyrën e veshjeve dhe është magjepsëse të shikosh.

Në vitin 2018, James Maina Mwangi bëri një intervistë të shkurtër me BBC-në ku shpjegoi se ai zotëron mbi 160 kostume me 300 plus kapele dhe 200 palë këpucë. E gjithë kjo është përveç këmishave, lidhjeve dhe aksesorëve të tjerë të tjerë si telefona, stilolapsa dhe orë, të cilat janë gjithashtu të gjitha të koordinuara me ngjyra për ta bërë atë të duket tejet elegant. Ai shkoi deri aty sa pretendoi se ai është njeriu më elegant në Afrikë, nëse jo në gjithë botën./21Media