Për njërin prej këngëtarëve më të pëlqyer të estradës, Butrint Imeri sot është një ditë të veçantë.

Butrinti feston 24 vjetorin e lindjes, këtë e bëri të ditur vetë ai përmes një postimi në Instagram, shkruan rtv21.tv

Me talentin, dhe dashurinë e madhe që Butrinti ka për muzikën, edhe pse i ri në moshë ai ka bërë shumë hite si “Veç per mu”, “Papa”, “Bella”, “Xhanëm” “Ma cherie”,“Alea”, “M’ke Rrejt”. “Hajt Hajt”, “Sa Gjynah”e disa të tjera.

Projekti i tij i fundit është “Si Perpara”, të cilin e publikoi në fund të muajit qershor, dhe deri tani kënga në Youtube ka arritur mbi 2 milionë klikime. /21Media