Këngëtari i njohur, Butrint Imeri shquhet për zërin e tij të veçantë, shkruan rtv21.tv

Ai është shumë i dashur për publikun dhe në shkëmbim të përkrahjes së fansave ai tregohet mjaftë aktiv me projekte muzikore. Kësaj radhe ai ka vendosur që të risjell një këngë turke të realizuar vite më parë.

Bëhet fjalë për këngën “Anlasana” që në origjinal këndohet nga Haluk Levent.

“Kënga legjendare, Anlasana”, është mbishkrimi që Butrinti e ka lënë poshtë videos së publikuar në Instagram.

“Dy zemra”, titullohet projekti i fundit i Butrintit të cilën e solli në bashkëpunim me këngëtaren Nora Istrefi. Ky bashkëpunim brenda një muaji në Yotube ka mbledhur mbo 9 milionë klikime./21Media