Caitlyn Jenner zbuloi se familja e sa nuk i tregoi se po mbaronte “Keeping Up With The Kardashians” – këtë vendim e mori vesh nga lajmet.

70-vjeçarja tregoi sot në Australi “The Morning Show” dhe pranoi se nuk ishte e befasuar.

Ajo qeshi: “E dëgjova atë në lajme! Askush nuk më thirri, e dëgjova përmes mediave”.

“Isha i befasuar? Jo.”

Caitlyn vazhdoi të lëvdonte ish-gruan e saj Kris Jenner dhe familjen e tyre për “shfaqjen më të madhe reality në histori” gjatë 14 viteve të fundit, përcjell portal rtv21.tv

Ylli i TV reality vazhdoi: “Por ajo shfaqje, është ndoshta shfaqja më e madhe e reality në histori. Ka mbi 500 episode gjatë 14 viteve.

“Vajzat dhe Kris kanë bërë një punë të mahnitshme me shfaqjen”.

“Por të gjithë janë në një vend tjetër tani dhe unë mendoj se është koha për të lëvizur përpara”.

Caitlyn pastaj vazhdoi duke lavdëruar Kourtney, Kim, Khloe dhe Rob Kardashian, si dhe fëmijët e saj me Kirss; Kendall dhe Kylie, për ato që kanë arritur.

“Nuk u habita, por thjesht jam shumë krenare për fëmijët që bënë një punë kaq të shkëlqyer gjatë viteve”, tha ajo sinqerisht.

Caitlyn u shfaq në Keeping Up ëith the Kardashians nga debutimi i saj në 2007 deri në divorcin e saj me Kris Jenner në 2015 – dhe tranzicionin pasues gjinor në serialin spin-off I Am Cait.

Në fillim, Caitlyn – atëherë Bruce – ishte barazimi i famshëm që kishte fituar të artën në dhjetëshe në Lojërat Olimpike të Montrealit 1976.

Sidoqoftë, ish-atleti u dha një vend të konsiderueshëm në shoë derisa shfaqja u popullarizua

Në fillim të kësaj jave, klani Kardashian tronditi fansat e tyre kur njoftuan se shfaqja e tyre familjare po mbaronte në 2021./21Media