Kryendeshja e javës në Serie A këtë javë luhet në San Siro

Kryendeshja e javës në Serie A këtë javë luhet në San Siro

Milani me një seri prej tri fitoreve radhazi në Serie A, pret kampionin dhe liderin e kampionatit Juventusin këtë të diel.

Gjyqtar i këtij takimi është përcaktuar të jetë Paolo Mazzoleni., kurse në VAR do të jetë Michael Fabri.

Në ndeshjet tjera të rëndësishme të kësaj jave janë:

Atalanta-Inter do ta gjykojë Fabio Maresca, kurse Genoa-Napoli, gjyqtar kryesor është Rosario Abisso.