Rep-artisti i njohur, Capital T, ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar  “Diego”.

Tekstin e këngës e ka shkruar vet reperi, beat-in e ka bërë My, miksimin DjR Beatz, Tonic dhe Niklass, ndërsa masterizimin Niklas Neumann.

Kënga është shoqëruar me videoklip të punuar nga produksioni “Sekuencë Studio”./21Media