Familja tregon për gjendjen e aktores

Familja tregon për gjendjen e aktores

Ikoan e kinematograisë franceze Catherine Deneuve, ka pasur një sulm në tru derisa po xhironte filmin e saj të fundit.

Në një deklaratë të lëshuar nga familja e Deneuve thuhet se ajo pësoi një sulm “shumë të kufizuar dhe për këtë të kthyeshme” në tru, shkruan rtv21.tv

Për fat, ajo nuk ka mungesë motorike dhe duhet të pushojë për një kohë” thuhet në deklaratë.

Deneuve, 76 vjeçe, u shtrua në një spital në Paris, por familja nuk e bëri të ditur emrin e spitalit.

Deneuve po e xhironte filmin “De son vivant”,  në regji të Emmanuelle Bercot./21Media