Çekia 2:1 Anglia

Çekia 2:1 Anglia

Republika Çeke ka arritur ta mposhtë Anglinë me reazultat 2:1, në ndeshjen që u luajt në kuadër të Euro 2020.

Anglia doli e para në epërsi me golin e Harry Kane, në minutën e pestë, ndërsa me golat nga Brabec (9’) dhe Ondrasek (85’) , Çekia arrita ta përmbysë rezultatin.

Ndeshja ishte mjaft e barabartë, por më shumë mundësi për shënim pati Çekia.

Pas kësaj ndeshje Anglia dhe Republika Çeke kanë pikë të barabarta, përkatësisht dymbëdhjetë pikë secila. Fitorja e Çekisë  ndaj Anglisë i zbeh shpresat e Kosovës për t’u kualifikuar në Euro 2020./21Media