Kosova në prag të ndeshjeve vendimtare për EURO 2020

Kosova në prag të ndeshjeve vendimtare për EURO 2020

Përderisa xhiro e 15-të e IPKO  Superligës u mbyll , Kombëtarja e Kosovës në futoll , ka filluar fazën e grumbillimit dhe të përgatitjeve për  dy ndeshje e fundit  kualifikuese  për EURO 2020,  me 14 nëntor jemi  mysafirë të Republikës Çeke dhe tre ditë më vonë me Anglinë në Prishtinë . Përzgjedhësi Bernard Shallandë premton lojë dhe angazhim maksimal për rezultat të favorshëm./21Media