Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka reaguar kundër Bernard Berishës, i cili pasi shënoi gol festoi atë duke u kthyer nga zvicerani.

“Ju e pate ishte nje mesazh per mu, une menjehere kam folur me Bernardin. Une nuk pranoj kete menyre te festes, une i thash ti me tregove qe je ketu, por ne nuk kemi nevoje per festime si ai. Une jam trajneri dhe nuk mund ta pranoje kete lloj festim”, tha Challandes.