Dy ndeshje në Grupin 3 të Ligës D

Dy ndeshje në Grupin 3 të Ligës D

Kosova do të zhvillojë dy ndeshjet e fundit në fazën e gupeve të Ligës së Kombeve gjatë nëntorit.

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar listën e futbollistëve që ka ftuar për dy ndeshjet e fundit në Grupin 3 të Ligës D në Ligën e Kombeve.

Kosova do të luajë fillimisht në udhëtim kundër Maltës, më 17 nëntor (e shtunë) dhe kundër Azerbajxhanit, më 20 nëntor (e martë) në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë.

Në listën e trajnerit zviceran janë dy emra të rinj si portieri Arijanet Muriq dhe mesfushori Mirlind Kryeziu.

Gjithashtu në ekip është kthyer edhe Bersant Celina.