Ndeshja fillon në ora 21:00

Ndeshja fillon në ora 21:00

Chelsea dhe Bayern Munchen sonte nga ora 21:00 do të luajnë ndeshjen e parë të fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve.

Skuadrat do të luajnë në Stamford Bridge për të kërkuar rezultat sa më të mirë, para ndeshjes së kthimit që zhvillohet në Allianz Arena.

Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Caballero; Azpilicueta, Christensen, Rüdiger; James, Jorginho, Kovacic, Marcos Alonso; Willian, Mount; Giroud

Bayern Munchen: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Davies; Kimmich, Thiago; Gnabry, Müller, Coman; Lewandowski. /21Media