Chelsea është kualifikuar në gjysmëfinale të FA Cup.

Skuadra e drejtuar nga trajneri gjerman, Thomas Tuchel ka mposhtur Sheffield United në çerekfinalen e zhvilluar sot.

Ndeshja që u zhvillua në “Stamford Bridge” i takoi vendasve me rezultat të pastër, 2:0.Autogoli i Norëoodit (’24) dhe goli i Hakim Ziyechit (’90) e kualifikuan tutje Chelsean në Kupën FA.Ndryshe, që prej ardhjes së Thomas Tuchelit, Chelsea nuk e ka pësuar asnjë humbje.