West Ham United e pret Chelsean në xhiron e 33 të Premierligës derisa këto dy skuadra janë në luftë të drejtpërdrejtë për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Të dy skuadra kanë pikë të barabarta, nga 55 dhe renditën në vendet katër dhe pesë.

Ndeshja fillon nga ora 18:30 dhe këto janë formacionet zyrtare:

West Ham United: Fabianski, Coufal, Balbuena, Diop, Ogbonna, Fredericks, Noble, Soucek, Fornals, Lingard, Bowen.

Chelsea: Mendy, Christensen, Silva, Rudiger, Azpilicueta, Kante, Chilwell, Mount, Werner, Pulisic.