Mesfushori francez, N’Golo Kante mund të largohet gjatë afatit kalimtar të verës nga Chelsea.

Fituesi i Kupës së Botës me Francën nuk është konsideruar të jetë një njeri i rëndësishëm në Stamford Bridge, sidomos këtë sezon nën Frank Lampard.

Sipas mediumit italian Calciomercato, Chelsea është i gatshëm të ndajë rrugën dhe ta shesë këtë verë Kante.

Shitja e Kantes sipas këtij mediumi do të vinte vetëm për çmimin e duhur dhe jo ndonjë ofertë të ulët.