Chrissy Teigen dhe John Legend kanë humbur fëmijën e tyre pas komplikimeve të shtatzënisë, njoftuan çifti në llogaritë e tyre në rrjetet sociale.

“Ne jemi të tronditur dhe në llojin e dhimbjes së thellë që nuk e kemi ndjerë kurrë më parë”, thuhet në deklaratën e postuar në secilën prej llogarive të tyre të verifikuara në Twitter, përcjell portali rtv21.tv

Teigen, një modele dhe personalitet televiziv, u dërgua në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai të dielën pasi zbuloi se ajo kishte qenë në pushim në shtrat dhe kishte gjakderdhje për “pak më pak se një muaj”.

“Ne kurrë nuk ishim në gjendje të ndalonim gjakderdhjen dhe t’i jepnim foshnjës sonë lëngjet që i duheshin, pavarësisht qeseve dhe qeseve të transfuzioneve të gjakut”, thuhej në postim. “Thjesht nuk ishte e mjaftueshme”.

Me dy shtatzënitë e para, deklaratat thanë se çifti priste ta quante fëmijën derisa të lindte, por këtë herë ata kishin filluar të thërrisnin “djalin e vogël në barkun tim” Jack.

“Ai do të jetë gjithmonë Jack për ne,” tha deklarata. “Jack punoi aq shumë për të qenë pjesë e familjes tonë të vogël, dhe ai do të jetë, përgjithmonë”.

Çifti ka dy fëmijë, Luna dhe Miles, të cilët u ngjizën përmes fekondimit in vitro (IVF). Por kjo shtatzëni ndodhi natyrshëm, diçka që Teigen tha se nuk mendonte se ishte e mundur për të.

Teigen ishte rreth gjysmës së shtatzënisë dhe gjakderdhja ishte e konsiderueshme, tha ajo në fillim të kësaj jave. Ajo zbuloi se placenta e saj ishte ” me të vërtetë e dobët”.

Çifti shprehën mirënjohjen për fëmijët e tyre dhe përvojat që kanë pasur.

“Por përditshmëria nuk mund të jetë plot me diell,” thanë ata. “Në këto ditë më të errëta, ne do të pikëllohemi, do të qajmë sytë tanë. Por ne do të përqafojmë dhe duam njëri-tjetrin më fort dhe do ta kalojmë atë”./21Media

 

View this post on Instagram

 

We are shocked and in the kind of deep pain you only hear about, the kind of pain we’ve never felt before. We were never able to stop the bleeding and give our baby the fluids he needed, despite bags and bags of blood transfusions. It just wasn’t enough. . . We never decide on our babies’ names until the last possible moment after they’re born, just before we leave the hospital. But we, for some reason, had started to call this little guy in my belly Jack. So he will always be Jack to us. Jack worked so hard to be a part of our little family, and he will be, forever. . . To our Jack – I’m so sorry that the first few moments of your life were met with so many complications, that we couldn’t give you the home you needed to survive. We will always love you. . . Thank you to everyone who has been sending us positive energy, thoughts and prayers. We feel all of your love and truly appreciate you. . . We are so grateful for the life we have, for our wonderful babies Luna and Miles, for all the amazing things we’ve been able to experience. But everyday can’t be full of sunshine. On this darkest of days, we will grieve, we will cry our eyes out. But we will hug and love each other harder and get through it.

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on