Leicester City e dëshiron Christian Eriksenin si huazim nga Interi, por duket se paga e tij po krijon problem.

Sipas edhave angleze, ish-kampioni i Ligës Premier, Leicester ka filluar bisedimet për të gjetur një marrëveshje të mundshme.

Mesfushori danez është lidhur me një rikthim në Ligën Premier dhe madje u fol sse edhe Tottenham Hotspur është i interesuar, të cilin e lanë të largohej  një vit më parë për pak më shumë se 20 milionë euro.