Kopshti me 4 mijë bimë

Kopshti me 4 mijë bimë

Një çift pensionistësh janë përshëndetur për kopshtin më të gjallë në Britani me deri në 4 mijë bimë.

Patricia dhe Michael Pettey kanë krijuar këtë pamje mahnitëse me lule shumëngjyrëshe dhe shporta të varura jashtë shtëpisë së tyre liliane.

Ata kanë jetuar në shtëpi njëkatëshe për 40 vjet, por kur arritën së pari, kishte vetëm shkurre dhe gurë. Por sot, kopshti mahnitës i tyre ka bimë të lloj-llojshme, transmeton rtv21.tv.

Çifti mbjell bimë në kullën e tyre dhe në kopshtin e pasmë.

Michael, një marangoz në pension, tha se ka pasur më shumë lule në kopsht më parë dhe shpenzojnë disa qindra paund në vit në hobi të tyre.

Patricia, thotë se fqinjët e impresionuar u kërkojnë atyre këshilla.

Kopshti i pasmë përfshin shkurre të formuara si mace, ari dhe madje edhe breshkë./21Media