"Peri" nga vajzat e diellit ndahet nga i fejuari

“Peri” nga vajzat e diellit ndahet nga i fejuari

Aktorja e njohur turke, Miray Akay, e cila u bë njohur për rolin e “Perit” te seriali shumë i shikuar “Vajzat e diellit”, i ka dhënë fund fejesës së saj me aktorin Dogukan Turkyilmaz.

Fejesa e tyre zgjati vetëm 21 ditë, dhe këtë e ka bërë të ditur vetë aktorja Miray, përcjell rtv21.tv

Ne nuk mundëm, vendosëm të ndaheshim, por ne ende e duam shumë njëri-tjetrin”, ka thënë ajo para gazetarëve.

Përveç kësaj deklarate, Atay 19-vjeçare, largoi të gjitha fotografitë nga rrjeti social, Instagram, ndërsa Dogukan Turkyilmaz nuk ka bërë asnjë deklaratë. /21Media